13 października 2022

Zobacz prace uczestników warsztatów "Ceramiczne dziedzictwo wyspy Wolin"!

Ceramiczne dziedzictwo wyspy Wolin - Prace

Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych przez uczestników warsztatów: "Ceramiczne dziedzictwo wyspy Wolin".

Prace wykonane przez: Lidię Ozon, Justynę Zawadzką, Magdalenę Kus, Katarzynę Strzelczyk, Jolantę Janczykowską, Annę Bednarczyk, Tomasza Gacka, Filipa Gacka, Izabelę Plucińską, Kasię Mierzejewską, Annę Balazs, Małgorzatę Opaluch, Annę Walczak, Aleksandrę Andraszewicz-Lewandowską, Edytę Woszczyk, Alicję Woszczyk, Piotra Kopańskiego, Izabelę Suchłabowicz, Karolinę Gołębiowską, Natalię Laskowską, Piotra Walczaka i Paulę Ratajczak.

Fotografie: Karolina Gołębiowska, Natalia Laskowska.

Prowadząca warsztaty: Anna Molska.

Projekt CERAMICZNE DZIEDZICTWO WYSPY WOLIN to cykl warsztatów ceramicznych, skupionych wokół bogatej historii Wolina i jego ceramicznego dziedzictwa. Uczestnicy podczas warsztatów poznali ręczne techniki wytwarzania naczyń, zapoznali się z historią wolińskiego wytwórstwa ceramiki i inspirując się muzealnymi eksponatami wykonywali własne interpretacje wczesnośredniowiecznych obiektów.

Projekt: "CERAMICZNE DZIEDZICTWO WYSPY WOLIN" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022.