Remont Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie - Rybactwo i Morze

W Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie przeprowadzono prace remontowe w ramach programu operacyjnego Rybactwo i Morze pt. „Prace remontowe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na potrzeby pomieszczeń ekspozycyjnych Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie”, na które otrzymaliśmy dofinasowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, część środków zapewniła również Gmina Wolin.

Budynek Muzeum wymagał natychmiastowego przeprowadzenia prac remontowych. W salach ekspozycyjnych przeciekał dach, co powodowało zalewanie gablot z muzealiami, a w budynku pojawiła się pleśń. Do tego wszystkiego na ścianach były liczne pęknięcia, okna miały dziurawe i popękane szyby, a ich samych nie można było otworzyć. Na szczęście nic nie jest wieczne na tym świecie, nawet nasze problemy! W Muzeum dzięki programowi operacyjnemu „Rybactwo i Morze” mogliśmy przeprowadzić naprawę pokrycia dachowego, wymianę stolarki okiennej, wyremontować ściany, wymienić podłogi, instalację elektryczną wraz z oświetleniem.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, Gminie Wolin i burmistrz Wolina pani Ewie Grzybowskiej, Lokalnej Grupie Rybackiej „Zalew Szczeciński” i jej dyrektor pani Katarzynie Kuterbie-Gniteckiej.