19 lipca 2023

XII Międzynarodowa Sesja Naukowa Dziejów Ludów Morza Bałtyckiego dobiegła końca! Tak jak w poprzednich latach, konferencja była ważnym forum wymiany myśli i poglądów naukowców, prowadzących badania nad zjawiskami i zagadnieniami obecnymi w strefie Bałtyku - od czasów najdawniejszych po współczesność. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za interesujące wystąpienia, a współorganizatorom Sesji - za sprawną i owocną współpracę. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się prof. dr. hab. Maciejowi Franzowi z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który od szeregu lat jest niestrudzonym spiritus movens przedsięwzięcia. Dziękujemy również Gminie Wolin za udzielone wsparcie finansowe. Gromkie brawa kierujemy zwłaszcza w stronę Pani Burmistrz Ewy Grzybowskiej i Pana Wiceburmistrza Jarosława Mikołajczyka za wsparcie organizacji konferencji. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.