Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

AKTUALNOŚCI

29 kwietnia 2022

OBCHODY 77. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA WALK O WOLIN – 4 MAJA

Plakat - Obchody 77 Rocznicy Zakończenia Walk o Wolin - 4 maja 2022

Zapraszamy na uroczyste obchody 77. Rocznicy zakończenia walk o Wolin, które odbędą się 4 maja 2022 roku o godzinie 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie.

W programie: wystąpienia okolicznościowe, uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego, "Front nad Dziwną" – krótkie przedstawienie rysu historycznego, utwory muzyczne w wykonaniu Damiana Krajki (altówka) i Rafała Kowalczyka (instrument klawiszowy) i uroczyste złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy przy Zbiorowej Mogile Żołnierzy Wojska Polskiego.

A o godzinie 17:00 Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie zaprasza do podziemi Dworku Wolińskiego na wykład dr Magdaleny Semczyszyn z Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie pt. '„Bezpieczeństwo przedstawia się katastrofalnie" czyli o pierwszych miesiącach polskiego Wolina', a także na promocję publikacji „Wolin – wyspa pamięci” i spotkanie z jej autorką dr Ewą Grochowską. Książka została wydana przez Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie w ramach zadania „EtnoPolska 2021”, sfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Plakat - Obchody 77 Rocznicy Zakończenia Walk o Wolin - 4 maja 2022
calendar-fullcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram