16 listopada 2023

Kraj czekający na swego odkrywcę

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić, także w imieniu pozostałych Organizatorów, na otwarcie wystawy pt. „Kraj czekający na swego odkrywcę”, które odbędzie się w dniu 21 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wystawa opowiada o badaniach archeologicznych przeprowadzonych na Pomorzu Zachodnim po 1945 roku i jest jednym z elementów sympozjum naukowego Stałego Komitetu Mediewistów Polskich – „Nad Bałtykiem i Odrą. Archeologia i historia na Ziemiach Zachodnich w Polsce po 1945 roku".

W trakcie sympozjum odbędzie się również uroczystość wręczenia medalu LUX ET LAUS - Laureatami w tym roku są Panowie Prof. Andrzej Buko oraz Prof. Thomas Wünsch (Passau).