13 października 2023

Konkurs Zachodniopomorskie muzealne wydarzenie roku 2022 rozstrzygnięty! Ceramiczne Dziedzictwo Wyspy Wolin najlepszym projektem edukacyjnym 2022 roku!

11 października podczas uroczystej gali w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, już po raz trzynasty, rozstrzygnięto prestiżowy konkurs Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku 2022.

Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – aż 26 wniosków z muzeów z całego województwa. Spośród nich Komisja Konkursowa, w składzie: Bogdana Kozińska, Małgorzata Frymus, Angelika Rotkiewicz oraz Eryk Krasucki, dokonała wyboru najbardziej znaczących wydarzeń w trzech kategoriach tematycznych.

To działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna oraz nowa, niezwykle pojemna kategoria – działalność wydawnicza, konserwatorska, naukowa, popularyzatorsko-informacyjna.

Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie roku 2022 w kategorii działalność edukacyjna trafiło do zespołu kuratorskiego projektu "Ceramiczne Dziedzictwo Wyspy Wolin" z Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Muzealników Polskich, oddział Zachodniopomorski.

Niezwykle się cieszymy i dziękujemy drodzy uczestnicy za Wasz ogromny wkład w ten sukces. Gdyby nie Wy i wyjątkowa atmosfera jaka zaistniała podczas zeszłorocznych spotkań ceramicznych nie udałoby się! Werdykt jury cieszy ogromnie zwłaszcza w obliczu rekordowej liczby zgłoszeń. Nie jest to jednak jedyny sukces! Również w pozostałych kategoriach udało nam się znaleźć w gronie nominowanych:

w kategorii działalność wystawiennicza była to ekspozycja „Władysław Filipowiak. 1926-2014”.

w kategorii działalność wydawnicza, konserwatorska, naukowa, popularyzatorsko-informacyjna znalazła się zeszłoroczna międzynarodowa konferencja naukowa "70 lat polskich badań archeologicznych w Wolinie 1952-2022 - Miasta, które stworzyły Europę", która odbyła się w ramach VI Wolińskich Spotkań Mediewistycznych.

Bardzo dziękujemy organizatorom konkursu, którym jest Stowarzyszenie Muzealników Polskich, oddział Zachodniopomorski, Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdowi Geblewiczowi oraz całej komisji konkursowej za zauważenie naszej pracy. Szczególne dziękujemy również Burmistrz Ewie Grzybowskiej, że świętowała ten dzień wspólnie. Najszczersze gratulacje również dla Was drodzy mieszkańcy i uczestnicy warsztatów. To dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy cieszyć się tym wyróżnieniem.