30 stycznia 2024

Archipelag idei - spotkanie z prof. Sylwią Schab

W dniu 26 stycznia o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy Archipelag idei - nasz cykl spotkań i rozmów poświęconych historii, kulturze i społeczeństwu.

Pierwszym gościem była prof. Sylwia Schab - autorka książki „Dania. Tu mieszka spokój”. Na spotkaniu nie brakowało anegdot i śmiechu. Nie zabrakło też dyskusji o tematach trudnych, takich jak mierzenie się z dziedzictwem kolonializmu, czy stosunek Duńczyków do obcych. Dziękujemy autorce za tak żywe opowieści, łączące głęboką refleksję z gawędziarskim luzem i dynamiką.

"Dania. Tu mieszka spokój" - to książka, po którą warto sięgnąć. Dla nas, wyspiarzy z Wolina, duńskość może być rodzajem bliskiej i alternatywnej rzeczywistości. Warto się w niej przyjrzeć by lepiej zrozumieć kim jesteśmy.

Dworek Woliński to znakomite miejsce do takich dyskusji. Następne spotkanie już w połowie marca. Damy znać!