Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

AKTUALNOŚCI

16 marca 2021

Zapraszamy do konkursu na pisankę "Zaszczepić Wielkanoc"

"Celem podtrzymania zanikającej tradycji" zachęcamy wszystkich mieszkańców, turystów i sympatyków Gminy, dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie pisankowym "Zaszczepić Wielkanoc".

Zapraszamy do konkursu, który Muzeum Regionalne w Wolinie organizowało od lat 70. Już w latach 80. cieszył się on ogromną popularnością. Do Muzeum napływały setki prac z całego województwa. Dziś pragniemy zaproponować powrót do tej wspaniałej tradycji. Tegoroczna edycja poświęcona będzie szczepionce, która podobnie jak Wielkanocne jajo niesie ze sobą nadzieję „nowego” życia. Ten wyjątkowy czas wszystkim nam przysporzył wielu trudności, dlatego konkurs ma być okazją do spojrzenia na okres pandemii z przymrużeniem oka. A jak będą wyglądały wolińskie, covidowe pisanki? To zależy tylko od Was! Twórcy najciekawszych prac otrzymają wyjątkowe nagrody rzeczowe, które zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych. Na prace czekamy do 31 marca 2021 roku. 

Zobacz: Regulamin konkursu

calendar-fullcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram