Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

AKTUALNOŚCI

24 listopada 2021

Wolin i Mare Integrans

Plakat - Wolin I Mare Inte Grans. Rybołówstwo Wyspy Wolin w obiektywie Andrzeja Kaubego

W sierpniu 2019 roku miała miejsce X konferencja naukowa "Mare Integrans. Studia nad dziejami wybrzeży Morza Bałtyckiego", której tematem przewodnim był "Bałtyk w dziejach ludów Morza Bałtyckiego". Konferencja od lat współorganizowana jest przez Muzeum w Wolinie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W związku z jubileuszową dziesiątą konferencją został wydany przez nasze muzeum album, w którym znajdziecie m.in. tekst podsumowujący 10 lat spotkań pod znakiem Mare Integrans czy tekst o dziedzictwie rybackim wyspy Wolin na fotografiach Andrzeja Kaubego - ten ostatni chcielibyśmy udostępnić wam dzisiaj na naszej stronie.
Fragment albumu do ściągnięcia tutaj.

Konferencja i publikacja "Wolin i Mare Integrans" jest współfinasowana ze środków w ramach Priorytetu 4, Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

calendar-fullcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram