Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

AKTUALNOŚCI

13 czerwca 2024

VII Wolińskie Spotkania Mediewistyczne

17 czerwca ruszają VII Wolińskie Spotkania Mediewistyczne, którego współorganizatorem jest wolińskie Muzeum.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest '"Chrzest Pomorza" w kontekście chrystianizacji krajów nadbałtyckich w dobie średniowiecza. W 900-lecie misji św. Ottona z Bambergu na Pomorzu'.

Uczestnicy konferencji pochylą się nad problemem dotyczącym przełomu chrystianizacyjnego we wczesnym średniowieczu i jego skutkach dla ówczesnej Europy.

Drugi dzień VII Wolińskich Spotkań Mediewistycznych w tym roku wyjątkowo odbędzie się w siedzibie Warcisława, a dokładnie w Muzeum Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim!

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału na żywo i on-line - transmisja będzie dostępna na fb naszego Muzeum.

Organizatorami VII WSM są Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie, Instytut Archeologii i Etnologii PAN, IAE PAN Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich w Szczecinie, Pracownia Archeologiczna w Wolinie przy OAŚKN PAN, Gmina Wolina i Gmina Kamień Pomorski.

Konferencję objęli patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Radio Szczecin oraz dzieje.pl objęli konferencję patronatem medialnym.

Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała Nauka.

#ChrzestPomorza #PomorzeZachodnie

#WolińskieSpotkaniaMediewistyczne

calendar-fullcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram