Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

AKTUALNOŚCI

24 października 2022

"SPLOTY PAMIĘCI / VERFLOHTENE ERINNERUNGEN". Wystawa malarstwa i promocja albumu Bernadety Wdzięcznej

Plakat Sploty Pamięci

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Bernadety Wdzięcznej pt.: "SPLOTY PAMIĘCI / VERFLOHTENE ERINNERUNGEN". Wystawa otworzy się w najbliższy piątek o godzinie 18.00, w piwnicach Wolińskiego Dworku i towarzyszyć jej będzie promocja albumu o tym samym tytule. 

Bernadeta Wdzięczna – stargardzka artystka, związana również z Berlinem. Ma na koncie ok. 100 wystaw w kraju i za granicą. Jej znakiem rozpoznawczym stało się malarstwo olejne: portretowe i figuratywne, które wzbogaca przez zastosowanie nietypowych materiałów. W swoich pracach wykorzystuje tkaniny bawełniane, jedwabne, lniane, jutę, gazę i inne włókna naturalne. Każda z prac jest wnikliwym portretem psychologicznym, opowieścią o historii danej osoby, ale także refleksją nad przemijaniem. 

Album "SPLOTY PAMIĘCI / VERFLOHTENE ERINNERUNGEN" to dwujęzyczne, polsko-niemieckie wydawnictwo, które powstawało przez około 5 lat i jest podsumowaniem 28 lat intensywnej pracy twórczej artystki. Są w nim reprodukcje 45 obrazów z opisami oraz opracowania naukowe twórczości Bernadety Wdzięcznej przez znawców sztuki.

Prace artystki znajdują się w zbiorach państwowych, galeryjnych i prywatnych kolekcjach m.in. w Rathaus Wijchen, Lothar Gunther Buchheim Museum Monachium, Dominikanerkloster Prenzlau Kulturzentrum und Museum, Rathaus Schneverdingen, Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie, Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie i Galerii Beause Jour Kobe.

calendar-fullcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram