17 września 2021

Smaki dziedzictwa i niezwykłe przepisy pewnej Wolinianki

Plakat - Europejskie Dni Dziedzictwa. Smaki Dziedzictwa. Poznaj smak przedwojennych przepisów Wolinianki Dory Lettow

W ramach tegorocznej edycji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa i Europejskich Dni Dziedzictwa, których tematem przewodnim są smaki dziedzictwa pragniemy udostępnić do Państwa dyspozycji trzy przepisy pochodzące z niezwykłej książki znajdującej się w zbiorach naszego Muzeum. Przedwojenna książka kucharska, spisana ręką ówczesnej Wolinianki to zbiór zaskakujących przepisów, z których trzy przetłumaczyliśmy i dziś prezentujemy je, zachęcając do odbycia wspólnej, kulinarnej podróży w czasie, w towarzystwie Dory Lettow.
Niech historia zagości na Waszych stołach! Do dzieła i smacznego!

Smaki Dziedzictwa. Przepis na frykasy z książki Dory Lettow
Smaki Dziedzictwa. Przepis na zupę pomidorową z książki Dory Lettow