26 kwietnia 2022

"Słoneczniki za piórniki!" – zbiórka artykułów szkolnych dla szkoły w Kołczewie

Plakat - Słoneczniki za piórniki

Już 3 maja zapraszamy Was do odwiedzania Muzeum i udziału w wyjątkowej zbiórce! Słoneczniki za piórniki! Tak, moi drodzy: dobrze słyszycie! Przynoście tytułowe piórniki, ale też ich wyposażenie: kredki, ołówki, zeszyty i długopisy – ogółem wszystko, co w szkole niezbędne. W zamian otrzymacie pakiety do domowej uprawy słoneczników – roślinnych symboli Ukrainy! Wszystkie zebrane artykuły trafią do szkoły w Kołczewie, która przyjęła w swoje progi dziesiątki dzieci z objętej wojną Ukrainy. Spieszcie się, bo ilość słonecznikowych pakietów jest limitowana! Kto akurat nie ma ochoty zostać domowym rolnikiem, a chciałby się dorzucić do zbiórki, może skorzystać z darmowego zwiedzania Muzeum! Na miejscu będzie również możliwość wsparcia zbiórki pieniężnej Stowarzyszenia "Mi-Gracje", działającego w Szczecinie na rzecz wsparcia osób uciekających przed wojną. Zapraszamy i zachęcamy do wspierania!