7 listopada 2022

Sam Piłsudski byłby dumny z odkryć archeologicznych w Wolinie! 11 LISTOPADA w wolińskim Muzeum!

Sam Piłsudski byłby dumny z odkryć archeologicznych w Wolinie

W tym roku dość nietypowo – 11 listopada na wykopaliskach archeologicznych!

Od 24 października Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego prowadzi ratunkowe badania archeologiczne na tzw. Starym Mieście w Wolinie. Są to pierwsze od lat osiemdziesiątych XX wieku wykopaliska archeologiczne odbywające się w tym najważniejszym dla historii naszego miasta miejscu. Do tej pory odkryliśmy konstrukcje drewniane będące najprawdopodobniej fragmentem domu sprzed około 1000 lat, a także liczne zabytki, związane z życiem codziennym mieszkańców Wolina w okresie od X do XII wieku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszych wykopalisk!

Będzie to niepowtarzalna okazja aby zobaczyć na żywo wykopaliska archeologiczne i odkryte zabytki, posłuchać o historii tego miejsca i poczuć zapach mierzwy!

Kiedy: 11 listopada od godz. 11:00 do 15:30.

Gdzie: Błonia w Wolinie.

Uwaga: w przypadku brzydkiej pogody nie kopiemy! Śledź nasz Facebook, tam znajdziesz najaktualniejsze informacje.

Plakat - Sam Piłsudski byłby dumny z odkryć archeologicznych w Wolinie