Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

7 listopada 2022

Sam Piłsudski byłby dumny z odkryć archeologicznych w Wolinie! 11 LISTOPADA w wolińskim Muzeum!

W tym roku dość nietypowo - 11 listopada na wykopaliskach archeologicznych!

Od 24 października Muzeum Regionalne im. A. Kaubego prowadzi ratunkowe badania archeologiczne na tzw. Starym Mieście w Wolinie. Są to pierwsze od lat osiemdziesiątych XX w. wykopaliska archeologiczne odbywające się w tym najważniejszym miejscu dla historii naszego miasta. Do tej pory odkryliśmy konstrukcje drewniane będące najprawdopodobniej fragmentem domu sprzed około 1000 lat, a także liczne zabytki, związane z życiem codziennym mieszkańców Wolina w okresie od X do XII w.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszych wykopalisk!

Będzie to niepowtarzalna okazja aby zobaczyć na żywo wykopaliska archeologiczne i odkryte zabytki, posłuchać o historii tego miejsca i poczuć zapach mierzwy!

Kiedy: 11 listopada od godz. 11:00 do 15:30

Gdzie: Błonia w Wolinie

Uwaga: w przypadku brzydkiej pogody nie kopiemy! Śledź nasz Facebook, tam znajdziesz najaktualniejsze informacje.

calendar-fullcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram