13 maja 2022

Noc Muzeów

sobota 14 maja 2022

Od 18:00 do 22:00

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie po raz kolejny dołącza się do europejskich miast, by wziąć udział w akcji "Noc Muzeów". Miejscem tego wydarzenia będzie oczywiście wolińskie muzeum, a "nocne" atrakcje odbywać się będą w najbliższą sobotę (14 maja), w godzinach 18:00 – 22:00. Wstęp wolny!

W ramach wolińskiej Nocy Muzeów 2022 po raz pierwszy pokażemy jedyną w Polsce, wikińską broszkę z X wieku, znalezioną przez Wolińską Grupę Poszukiwaczy Historii. Do tego odbędzie się zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, a najmłodsi odwiedzający muzeum będą mogli po raz drugi zwiedzić je z latarkami w ręku!

W tym roku zainicjujemy także projekt "Artysta poszukiwany", który przybliży mieszkańcom oraz turystom sylwetki lokalnych twórców i rzemieślników inspirujących się wczesnośredniowiecznym dziedzictwem miasta. Z tej okazji przed Muzeum stanie jednodniowa, różnorodna ekspozycja złożona z dzieł i wyrobów artystów związanych z wyspą Wolin.

Zapraszamy!