4 maja 2021

Dlaczego tu jesteśmy? - 4 Maja - Polski Wolin

Plakat - Dlaczego tu jesteśmy?

Dlaczego tu jesteśmy? Co jest w Wolinie wyjątkowego? Co myślicie o Wolinie dzisiaj? Co w nim kochacie i dlaczego nie chcielibyście mieszkać nigdzie indziej?Audycja z 1970 roku autorstwa Aliny Głowackiej pt: "Reportaż o sławnym grodzie Wolinie", która przeleżała w archiwum Muzeum wiele długich lat, odpowiada na wiele z tych pytań. Dziś z okazji 4 maja - rocznicy przyłączenia Wolina do Polski, prezentujemy Państwu to nagranie, w którym wysłuchać możecie hejnału wolińskiego, ówczesnych problemów miasta, ale przede wszystkim głosów lokalnych patriotów. Jednocześnie zapraszamy Was do udziału w akcji "Dlaczego tu jesteśmy?" i odpowiadania na to pytanie. Co myślą o Wolinie dzisiejszy jego mieszkańcy? Dlaczego wciąż tu jesteśmy? Co roku usłyszycie z naszej strony to samo pytanie, a odpowiedzi na nie zostaną zarchiwizowane w Muzeum, tak by stanowić inspirację i świadectwo patriotyzmu dla przyszłych pokoleń.Zapraszamy do wysłuchania audycji, bo dziś to ona jest tym niezwykłym świadectwem czasów minionych.

Audycja --> https://soundcloud.com/user-303985965-595298524/dlaczego-tu-jestesmy-reportaz-o-slawnym-grodzie-wolinie-1970-r

Odpowiedzi na tytułowe pytanie można udzielać pod postem akcji na fb lub mailowo na adres: k.golebiowska@muzeumwolin.pl. Na wasze odpowiedzi czekamy przez tydzień. Po tym okresie udostępnimy je szerszej publiczności i nagrodzimy 3 autorów.

Ponadto 4 maja o godzinie 10.00, 13.00 i 16.00 z wieży Ratusza usłyszeć będzie można fragment audycji wraz z hejnałem wolińskim.
O godzinie 13.00 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów na cmentarzu komunalnym.

Zamieszczenie audycji było możliwe dzięki Polskie Radio Szczecin, któremu bardzo dziękujemy za współpracę.

Regulamin akcji

Plakat - Dlaczego tu jesteśmy?