Dlaczego tu jesteśmy? Co jest w Wolinie wyjątkowego? Co myślicie o Wolinie dzisiaj? Co w nim kochacie i dlaczego nie chcielibyście mieszkać nigdzie indziej?Audycja z 1970 roku autorstwa Aliny Głowackiej pt: "Reportaż o sławnym grodzie Wolinie", która przeleżała w archiwum Muzeum wiele długich lat, odpowiada na wiele z tych pytań. Dziś z okazji 4 maja - rocznicy przyłączenia Wolina do Polski, prezentujemy Państwu to nagranie, w którym wysłuchać możecie hejnału wolińskiego, ówczesnych problemów miasta, ale przede wszystkim głosów lokalnych patriotów. Jednocześnie zapraszamy Was do udziału w akcji "Dlaczego tu jesteśmy?" i odpowiadania na to pytanie. Co myślą o Wolinie dzisiejszy jego mieszkańcy? Dlaczego wciąż tu jesteśmy? Co roku usłyszycie z naszej strony to samo pytanie, a odpowiedzi na nie zostaną zarchiwizowane w Muzeum, tak by stanowić inspirację i świadectwo patriotyzmu dla przyszłych pokoleń.Zapraszamy do wysłuchania audycji, bo dziś to ona jest tym niezwykłym świadectwem czasów minionych.
Odpowiedzi na tytułowe pytanie można udzielać pod postem akcji na fb lub mailowo na adres: k.golebiowska@muzeumwolin.pl. Na wasze odpowiedzi czekamy przez tydzień. Po tym okresie udostępnimy je szerszej publiczności i nagrodzimy 3 autorów.
Ponadto 4 maja o godzinie 10.00, 13.00 i 16.00 z wieży Ratusza usłyszeć będzie można fragment audycji wraz z hejnałem wolińskim.
O godzinie 13.00 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów na cmentarzu komunalnym.
Zamieszczenie audycji było możliwe dzięki Polskie Radio Szczecin, któremu bardzo dziękujemy za współpracę.
Regulamin akcji