21 czerwca 2022

Ceramiczne dziedzictwo wyspy Wolin w ramach programu NCK EtnoPolska Edycja: 2022! Nabór na warsztaty!

Plakat Ceramiczne Dziedzictwo Wyspy Wolin

Miło nam poinformować, że podobnie jak w zeszłym roku, tak i w obecnym udało nam się otrzymać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska, Edycja 2022. W ramach tego grantu realizować będziemy projekt: Ceramiczne dziedzictwo wyspy Wolin. Cóż to za inicjatywa? – zapytacie. A więc nie owijając w bawełnę: dawno, dawno temu w Wolinie produkowano ogromne ilości ceramiki. Wieść o wolińskich wyrobach rozchodziła się po całej Europie, a liczni kupcy rozwozili ją po całym świecie. Dziś po tym świetlanym, ceramicznym okresie nie ma ani śladu (poza Muzeum oczywiście). A chciałoby się móc powiedzieć, że jak kiedyś, tak i dziś, Wolin ceramiką stoi! Dlatego w ramach projektu zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w zaawansowanym warsztacie ceramicznym, który poprowadzi Anna Molska z Laboratorium Technik Ceramicznych Akademii Sztuki w Szczecinie! Pierwszy zjazd warsztatowy odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca (godziny popołudniowe). Mamy nadzieję, że cykl warsztatów pozwoli nam wszystkim wypłynąć na nowe wody! Warsztaty prowadzone będą cyklicznie, przez całe wakacje, a ich efekty podsumuje wystawa i skromna publikacja. Zgłoszenia wysyłajcie na adres: k.golebiowska@muzeumwolin.pl i czekajcie na potwierdzenie zapisu! Uprzedzając pytania – warsztaty są bezpłatne, a umiejętności, które zdobędziecie w ich trakcie – bezcenne! W razie pytań kontaktujcie się z nami mailowo lub telefonicznie! Spieszcie się, bo ilość miejsc jest ograniczona! Do zobaczenia!