3 czerwca 2023

Archiwalny Wolin! Nabór na warsztaty!

Miło nam poinformować, że nasze Muzeum będzie realizować projekt w ramach programu Kultura Dostępna 2023! Jest nam tym bardziej miło, że projekt "Archiwalny Wolin" to inicjatywa, do której zainspirowali nas sami mieszkańcy Wolina. Już dziś chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w przedsięwzięciu, którego efektem będzie min: publikacja o Wolinie! Jeśli więc interesujecie się fotografią, lubicie oglądać stare zdjęcia, chętnie przejrzelibyście nasze muzealne archiwum fotograficzne, interesuje Was tworzenie publikacji lub chcielibyście po prostu miło spędzić czas odkrywając ciekawe zakamarki Wolina, ten projekt jest właśnie dla Was! To świetna okazja, żeby spojrzeć na nasze miasto i okolice z nowej perspektywy! Jeśli jesteście nowymi mieszkańcami i chcielibyście lepiej poznać miejsce, w którym mieszkacie - zapraszamy!
Zachęcamy zatem do udziału w cyklu warsztatów fotograficznych i archiwalnych. Nauczycie się jak zbudować własny aparat, poznacie tajemnice fotografii analogowej, ale też będzie okazja żeby pobuszować w muzealnych archiwach. Wszystko to pod czujnym okiem artysty i animatora, dr Pawła Kuli, wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie. Uczestnicy wezmą również udział w zaskakującej wycieczce po wyspie Wolin, której przewodnikiem będzie dr Piotr Oleksy. Na koniec zostaniecie współautorami/autorkami wyjątkowej publikacji, której uroczysta premiera odbędzie się w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, a to dopiero początek, bo atrakcji będzie duuuużo więcej!
Pierwsze spotkanie już 16 i 17 czerwca!

Zapraszamy do zapisów drogą mailową młodzież (12+) i osoby dorosłe: k.golebiowska@muzeumwolin.pl

Ilość miejsc ograniczona!

Karta zgłoszeniowa dla uczestników warsztatów do pobrania tutaj.

Masz pytania, lub nie jesteś pewien/pewna czy warsztaty są dla Ciebie? Skontaktuj się z nami: k.golebiowska@muzeumwolin.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego"

Działanie współfinansowane przez Gminę Wolin.

Partnerzy zadania: Fundacja Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie