25 kwietnia 2022

3 MAJA w Muzeum!

Plakat - Majówka w Wolinie

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie serdecznie zaprasza na

"Święto Narodowe Trzeciego Maja"

10.00 – 16.00 / PLAC PRZED MUZEUM REGIONALNYM W WOLINIE

SŁONECZNIKI ZA PIÓRNIKI zbiórka artykułów szkolnych dla szkoły w Kołczewie

W ramach akcji wymienicie artykuły szkolne na pakiety do domowej uprawy słoneczników lub/i darmowe wejście do Muzeum. Wszystkie artykuły trafią do szkoły w Kołczewie, która przyjęła w swoje progi dziesiątki dzieci z Ukrainy.

10.00 16.00 / MUZEUM REGIONALNE IM. ANDRZEJA KAUBEGO W WOLINIE

WYSTAWA PLENEROWA "Kiedy, jak i po co 3 maja stało się świętem państwowym"

17.00 / DWOREK WOLIŃSKI – PODZIEMIA

WYKŁAD DR PIOTRA OLEKSEGO pt.: "Ukraina: godność i tożsamość"

W 1795 roku po utracie niepodległości na okres 123 lat przez Rzeczpospolitą w wyniku rozbioru państwa przeprowadzonego przez Rosję, Prusy i Austrię – Konstytucja 3 Maja przypominała o walce o niepodległość i była „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”. Dzisiaj to Ukraina walczy o zachowanie swojego narodu i państwowości. Doktor Piotr Oleksy z Instytutu Europy Środkowej i Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opowie nam o współczesnej Ukrainie i jej drodze do wolności.

Zapraszamy również do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Wolinie, Przystań Morską Wolin oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Szczegółowy harmonogram poniżej.

Program - Majówka w Wolinie 2022