Wolińskie Stowarzyszenie Historyczne

dworek z zewnatrz

15 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00 w Centrum Współpracy Międzynarodowej - Zabytkowym Dworku w Wolinie, ul. Zamkowa 23a, odbędzie się otwarte spotkanie członków Wolińskiego Stowarzyszenia Historycznego oraz sympatyków historii Wolina, połączone z prelekcją dr Pawła Migalskiego na temat:
Obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego w Wolinie (1966-1967)”.

Pan Paweł Migalski jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu historii, absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował ponadto na uniwersytetach w Poznaniu, Marburgu i Greifswaldzie. W 2011 r. obronił pracę doktorską pt. Słowiańszczyzna północno-zachodnia w historiografii polskiej, niemieckiej i duńskiej, pod kierunkiem prof. dr hab. Jana M. Piskorskiego. Zajmuje się historią Pomorza Zachodniego, Nowej Marchii, stosunkami słowiańsko-duńskimi, historiografią, tematyką pamięci zbiorowej i polityki historycznej oraz dydaktyką historii. Obecnie pracuje nad pracą poświęconą oswajaniu przestrzeni historycznej Pomorza Zachodniego po 1945 r. Pan dr Migalski jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Terra Incognita” w Chojnie oraz redaktorem serii wydawnictw stowarzyszenia pt. „Terra Incognita”. Był także członkiem Komitetu Organizacyjnego XIX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich, który odbył się w Szczecinie w 2014. Jest autorem ponad stu artykułów naukowych, popularno-naukowych i publicystycznych oraz książek.

Serdecznie zapraszam na to spotkanie wszystkich zainteresowanych.