Twarze i Przestrzenie

twarze i przestrzenie

MARIAN ZWIERZCHOWSKI

Malarz, grafik, projektant form przemysłowych, nauczyciel i technolog. Różnorodność zawodów, zamiłowań i pasji była odbiciem jego losów życiowych. Do roku 1981 w kraju, jako czynny członek i współzałożyciel Puławskiego Klubu Plastyków i członek Towarzystwa Sztuk Pięknych w Lublinie, potem przez ponad 30 lat w różnych krajach Europy Zachodniej, gdzie pracował twórczo, wystawiał i projektował formy przemysłowe dla potrzeb marketingowych znanych firm kosmetycznych, farmaceutycznych i optycznych.
Podróżował po Europie, Afryce Północnej i Azji zbierając doświadczenia, malując, pasjonując się sztuką i kulturą Bliskiego i Dalekiego Wschodu, odwiedza Tunezję, Koreę, Japonię, Indonezję i Chiny.
Obecnie mieszka w Świnoujściu, czynnie działa w świnoujskim środowisku artystycznym wystawiając, biorąc udział w licznych plenerach krajowych i zagranicznych.
Aktywnie współpracuje z Galerią „ART” w Świnoujsciu, bierze udział w cyklicznych wystawach „KUNST OFFEN” i „KUNST HEUTE” oraz uczestniczy w Programie Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013 „FOUR CORNERS”. Od roku 2011 bierze udział w corocznych wystawach w Teltow koło Berlina i w cyklicznych międzynarodowych wystawach Cap-Hoorn ART w Bremen.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.