Wolińskie Stowarzyszenie Historyczne _

zaproszenie wsh
15 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w Centrum Współpracy Międzynarodowej - Zabytkowym Dworku w Wolinie, ul. Zamkowa 23a, odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Marianem Rębkowskim, kierownikiem Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Szczecinie. Tematem spotkania będzie 890 rocznica rozpoczęcia misji chrystianizacyjnej w Wolinie przez biskupa Ottona z Bambergu na polecenie króla polskiego Bolesława Krzywoustego.

Profesor Marian Rębkowski specjalizuje się w swojej pracy naukowej w historii Wolina wczesnego średniowiecza oraz ziem pomorskich. Jest autorem wielu publikacji dotyczących tego okresu, odkrywcą kościoła „Ottonowego” w Lubiniu, zamierza prowadzić badania archeologiczne na terenie Wolina w poszukiwaniu śladów budowli kościołów założonych przez biskupa Ottona w 1124/1125 r. w naszym mieście.

Serdecznie zapraszam na to spotkanie miłośników historii Wolina.