Galeria Centrum Zaprasza

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Kapitana Janusza Bocewicza. Wystawę oglądać można od poniedziałku do piatku w godzinach 9.00-16.00 w wolińskim Dworku. Janusz Bocewicz – inżynier, nawigator, Kapitan Żeglugi Wielkiej, mieszkaniec Wolina od 1950 r. Ukończył technikum samochodowe w Szczecinie, jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej, Wydziału Nawigacyjnego w Szczecinie z 1974 r. Żonaty, ma troje dzieci. Całe dotychczasowe życie zawodowe kapitana Bocewicza związane jest z morzem. Tam też w chwilach wolnych, w czasie długich rejsów, zaczął malować. Na płótna „przelewał” wrażenia z różnych rejonów świata i odwiedzanych portów. Jego pasją w młodości były żagle, posiada patent sternika morskiego. Tak narodziło się zainteresowanie do marynistyki. Swoje prace artysta wystawiał w Szczecinie, Gdyni i Berlinie, często na specjalistycznych „giełdach” amatorów tematyki morskiej. Ojciec Pana Janusza Bocewicza, Czesław, był również człowiekiem morza, rybakiem, i jak On amatorsko zajmował się malowaniem obrazów, głównie pejzaży, a także panoram starego Wolina. Artysta traktuje malarstwo w swoim wykonaniu jako przyjemne hobby. Jego prace powstają wyłącznie w trakcie długich rejsów. Ma wielką satysfakcję, że jego obrazy znajdują się w różnych zakątkach świata, choćby w Niemczech, Anglii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Chile, Urugwaju czy nawet odległej Japonii. Dziś mamy przyjemność gościć Pana Janusza Bocewicza w naszej Galerii Centrum w Wolinie i podziwiać jego prace. Zapraszamy serdecznie do zwiedzenia wystawy.