Aktualności

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie zaprasza na wystawę „Owady – bogactwo życia”

img_2241

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie zaprasza na wystawę „Owady – bogactwo życia”. Ekspozycja jest połączeniem galerii fotograficznej i wystawy przyrodniczej. Eksponatami są gabloty entomologiczne. Nad gablotami wiszą fotogramy, na których w bardzo dużym powiększeniu zwiedzający może zobaczyć portrety owadów, ich stadia rozwojowe oraz sceny z życia.

W działach „Piękności i brzydale” oraz „Olbrzymy i karzełki” wystawa zapoznaje z występującymi w Polsce rzędami owadów i przedstawia ich różnorodność. Omawia najistotniejsze i najciekawsze problemy świata owadów: dymorfizm płciowy (dział „Płeć piękna i płeć brzydka”), cykle rozwojowe („Rodzice i dzieci”), drapieżnictwo („Rozbójnicy i ofiary”), metody obrony („Mimikra – czyli jak groźnie wyglądać”), symbiozę owadów z kwiatami. W części ilustrującej zachowania godowe ważek świtezianek, przedstawione są zjawiska dotąd nie opisywane w polskiej literaturze (dział „Behawior – czyli zachowanie się owadów”). Wystawa zawiera akcenty ekologiczne i wychowawcze (dział „Owady pospolite i ginące”). Wystawę będzie można zwiedzać do 14 maja 2012.

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3

Wolińska Noc Muzealna18 maja 2019 r. Muzeum nasze po raz dziewiąty wzięło udział w międzynarodowej imprezie p.t. „Noc Muzeów”.  Jak co roku staraliśmy się przygotować ciekawy i atrakcyjny program. Spotkanie rozpoczęliśmy od salwy armatniej.  Głównym wydarzeniem imprezy była prelekcja Pana Michała Gierke – doktoranta Uniwersytetu Szczecińskiego, dotycząca 740 rocznicy potwierdzenia praw miejskich...

Po "Noc Muzeów 2019"