Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie zaprasza na wystawę przyrodniczą pt. „Lasy dawniej i dziś”.

Otwarcie wystawy, połączone z wykładem jej autora, odbędzie się 1 marca 2012 o godzinie 12.00 w Muzeum Regionalnym w Wolinie.

Wystawa przedstawia historię naszych lasów, od okresu atlantyckiego, obejmującego czas od 6000 do 3000 lat p.n.e., kiedy to tereny dzisiejszej Polski były w 90% pokryte pierwotną puszczą, aż po czas obecny. Wyjaśnia jak następowało przekształcenie naturalnych drzewostanów w drzewostany gospodarcze.

Na tle rozważań historycznych bogato zilustrowane jest środowisko przyrodnicze, zarówno lasów naturalnych jak i gospodarczych. Zdjęcia przedstawiają podstawowe zbiorowiska leśne, a także kwiaty i owoce drzew i krzewów, zioła, mchy, porosty, owady. Drobne detale, takie jak kwiaty drzew, porosty czy owady, przedstawione są w bardzo dużym powiększeniu. Zdjęcia uzupełnione są gablotami zawierającymi liście, owoce i korę drzew, a także  krzewy, mchy, porosty oraz owady. Osobne gabloty poświęcone są owadzim szkodnikom drzew leśnych.

Wystawa ma charakter edukacyjny. Z jednej strony zapoznaje z lasotwórczymi gatunkami drzew, a także z pozostałymi roślinami i owadami lasów, ukazuje ich rolę w środowisku i wzajemne powiązania, z drugiej omawia najważniejsze problemy ochrony lasów i kształtuje świadomość ekologiczną oraz naszą odpowiedzialność za dziedzictwo przyrodnicze.

Muzeum Regionalne w Wolinie uprzejmie informuje, iż 27 września 2018 r. o godz. 18.00 (w czwartek) w Dworku Wolińskim nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Pana Leszka Króla. W imieniu artysty serdecznie zapraszamy. Pan Leszek Król urodził się w Kamieniu Pomorskim 5 stycznia 1948 roku. Jest absolwentem Studium Nauczycielskiego w Gdańsku Oliwie oraz Państwowej Wyższej Szkoły...

Malarstwo Pana Leszka Króla

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do odwiedzenia naszego Muzeum w dniach 28 – 30 września 2018 r., w ramach akcji „60+ Kultura”, której inicjatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwiedzanie Muzeum w ww. dniach jest bezpłatne.   Czekamy na Państwa obecność.

60+ "Kultura"

Muzeum serdecznie zaprasza na prelekcję w związku z Zachodnipomorskimi Dniami Dziedzictwa "Sąsiedztwo. Niepodległa dla wszystkich". Tytuł prelekcji: POLSKOŚĆ ZIEM ZACHODNICH. Odbędzie się 15 września o godz. 16.00 w Dworku Wolińskim.Serdecznie zapraszamy.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018