Wycieczka do muzeów w Berlinie

muzeum pergamonWolińskie Stowarzyszenie Historyczne serdecznie zaprasza na organizowaną wycieczkę do Berlina. Przewidywany termin wyjazdu :12 listopad 2011. Koszt wyjazdu : 68 zł + 14 euro bilety do muzeów Pergamonu i Egipskiego
- autokar w dwie strony i objazd wg życzeń po Berlinie
- opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie
Koszt obiadu we wlasnym zakresie - propozycja 8 EUR.

muzeum egipskieProgram wyjazdu:muzeum egipskie

-8.00 zbiórka uczestnikow,
-8.20 wyjazd,
-postój na wyspie muzealnej , położony w sercu miasta nad Sprewą- jednym z najwiejszych kompleksów muzealnych , wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO,
-zwiedzanie PERGAMONU i MUZEUM EGIPSKIEGO,
-zwiedzanie miasta (Unter der Linden, Brama Branderburska, Reichstag, Kolumna Zwycięstwa, Aleksander Platz, Postdamer Platz: w tym obiekty historyczne związane z II WŚ,
-krótka wizyta w centrum handlowym ARKADY (czas na posilek i zakup pamiątek),
-planowny powrót godzina 20.00

Wiecej informacji  i zapisy pod numerem 91 326-17-63 lub w Muzeum w Wolinie,  Zamkowa 24

Muzeum Regionalne w Wolinie uprzejmie informuje, iż 27 września 2018 r. o godz. 18.00 (w czwartek) w Dworku Wolińskim nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Pana Leszka Króla. W imieniu artysty serdecznie zapraszamy. Pan Leszek Król urodził się w Kamieniu Pomorskim 5 stycznia 1948 roku. Jest absolwentem Studium Nauczycielskiego w Gdańsku Oliwie oraz Państwowej Wyższej Szkoły...

Malarstwo Pana Leszka Króla

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do odwiedzenia naszego Muzeum w dniach 28 – 30 września 2018 r., w ramach akcji „60+ Kultura”, której inicjatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwiedzanie Muzeum w ww. dniach jest bezpłatne.   Czekamy na Państwa obecność.

60+ "Kultura"

Muzeum serdecznie zaprasza na prelekcję w związku z Zachodnipomorskimi Dniami Dziedzictwa "Sąsiedztwo. Niepodległa dla wszystkich". Tytuł prelekcji: POLSKOŚĆ ZIEM ZACHODNICH. Odbędzie się 15 września o godz. 16.00 w Dworku Wolińskim.Serdecznie zapraszamy.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018