Aktualności

To ludzie tworzą kulturę…

126 maja 2011 r. w sali audiowizualnej Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie odbyła się miła uroczystość z okazji Dnia Działacza Kultury, Muzealnika i Bibliotekarza. W spotkaniu udział wzięli pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Wolin, Muzeum Regionalnego oraz Bibliotek Gminy Wolin.

Słowa uznania za pracę dla pracowników kultury wyrazili – burmistrz Wolina pan Eugeniusz Jasiewicz, jego zastępca pan Ryszard Mróz, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie pan Jan Frankowski i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Organizacyjnych pani Danuta Kostek.

Burmistrz Wolina wręczył wszystkim podziękowania, które były skromnym wyróżnieniem za wkład pracy włożony w rozwój naszej, lokalnej kultury.

Wspominając o miejscu tego spotkania zaznaczył, jak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat. Rozbudowa Muzeum dała możliwość ekspozycji wielu zabytków, świadczących o bogactwie naszej historii, a które wymagały spełnienia szeregu warunków technicznych. Dzisiaj miejsce to odgrywa coraz większą rolę w promowaniu naszego miasta, prawie każdy turysta, który przyjeżdża do Wolina odwiedza w pierwszej kolejności właśnie muzeum. Ponadto sala audiowizualna stała się miejscem spotkań biznesowych, kulturalnych, edukacyjnych, odbywają się tu sesje Rady Miejskiej, seanse filmowe. Znaczenie dla Gminy takich miejsc jest bardzo duże.

Burmistrz dodał, że na ukończeniu remontu jest także Miejski Ośrodek Kultury w Wolinie, który może pochwalić się bardzo wysokim standardem nowych pomieszczeń - a wkrótce zostanie otwarta odnowiona sala konferencyjna, gdzie odbywały się sesje Rady Miejskiej. Burmistrz dodał także, że z pewnością dużo korzyści przyniosłoby wybudowanie biblioteki miejskiej mogącej pomieścić większą ilość literatury, wyposażonej w odpowiedni sprzęt i czytelnię.

Podsumowując Burmistrz podkreślił, że to wszystko o czym wspomniał jest ważne ale najważniejsi są ludzie, bez których te miejsca byłyby tylko pustymi pomieszczeniami. To ludzie tworzą kulturę, ich praca, wkład, często poświęcony czas wolny, pozostawiają chwile o których bardzo długo się pamięta.

Dlatego jeszcze raz składamy wszystkim osobom związanym z Ośrodkami Kultury, Muzeum i Bibliotekami najserdeczniejsze podziękowania oraz życzenia czerpania satysfakcji z wykonywanej pracy.

2 2 2

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie uprzejmie informuje, iż 26 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Wolin w oczach Otto Lang-Wollina”. Otto Lang urodził się 12 stycznia 1881 r. w Kassel. Tam ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Warsztat swój doskonalił w Berlinie, a także w Szwecji. Malował wiele...

Nowa wystawa w Muzeum

  Muzeum Regionalne w Wolinie, Burmistrz Wolina, Ośrodek Kultury Gminy Wolin oraz Fundacja Benefis zapraszają na kolejny koncert z cyklu "Koncerty Rodzinne". Koncert odbędzie się 24.03.2019 (niedziela) o godz. 16:30 w Dworku Wolińskim. Z ciekawym programem wystąpią zespoły i soliści z Białorusi i Wolina. W programie miedzy innymi: młodzieżowy zespół skrzypcowy (miasto Wilejka),...

Koncert rodzinny

Muzeum Reginalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie uprzejmie informuje, iż Burmistrz Wolina, Ośrodek Kultury Gminy Wolin oraz Fundacja Benefis zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Koncerty Rodzinne".  Koncert odbędzie się 24.02.2019 (niedziela) o godz. 16:30 w Dworku Wolińskim.Z ciekawym programem wystąpią: młodzieżowy chór z Rosji (miasto Saratów), chór seniorów z Francji (miasto Thonon les Bains),...

Koncert Rodzinny