Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2019

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019, organizowanych przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie, nad którymi patronat honorowy objął Pan Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

W tym roku program ZDD jest bardzo bogaty. Imprezy odbywać się będą od sierpnia do października br. w 32 ośrodkach kultury naszego województwa, w tym i w naszym Muzeum. Zapraszając do udziału w ZDD 2019 Dyrektor Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie Pan Cezary Nowakowski napisał m.in.: ...tegoroczne hasło ZDD "W drodze" nawiązuje do zabytkowej infrastruktury komunikacyjnej - dróg kołowych, kolejowych, wodnych, mostów, dworców, gospód, alei przydrożnych, ale także ma kojarzyć się z miejscem Pomorza Zachodniego na mapie historii - "nowym światem" dla poszukiwaczy, osadników, uciekinierów i przesiedleńców z różnych epok i z różnym bagażem doświadczeń i tradycji, którzy tu pozostawili swój ślad współtworząc dziedzictwo kulturowe regionu. Ten wątek łączy Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa z tytułem Europejskich Dni Dziedzictwa "Polski Splot", który ma symbolizować proces jednoczenia państwa i narodu po 1918 roku... .

21 września 2019 r., o godz. 17.00 w Dworku Wolińskim pracownik Muzeum wygłosi prelekcję pt. „Wolin na drodze do Polski” odnosząc się do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz miejsca Wolina w tym procesie.

Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy program Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa znajduje się na stronie
www.bdz.szczecin.pl

ZDD

Nie musicie iść na pocztę! Prace związane z KONKURSEM NA PLAKAT XXVI FESTIWALU SŁOWIAN I WIKINGÓW W WOLINIE możecie przesłać na adres e-mail: konkursmuzeumwolin@gmail.com. Jeżeli prace "dużo ważą" prześlijcie je do nas za pomocą np.: WeTransfer. Pamiętajcie też o wypełnieniu karty zgłoszeniowej, prześlijcie nam jej skan!

UWAGA Konkursowicze!

Ogłaszamy konkurs na plakat XXVI Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie. Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów "Wolin-Jomsborg-Wineta" wybrało za temat przewodni tegorocznego festiwalu "Legendy średniowiecznego Wolina". Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie. Autor zwycięskiego plakatu otrzyma nagrodę w wysokości 2 tyś. zł. Szczegóły znajdują się w Regulaminie konkursowym.Karta zgłoszeniowaRegulamin konkursu

UWAGA KONKURS

UWAGA! W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oraz szkół, uczelni...