Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2019

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019, organizowanych przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie, nad którymi patronat honorowy objął Pan Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

W tym roku program ZDD jest bardzo bogaty. Imprezy odbywać się będą od sierpnia do października br. w 32 ośrodkach kultury naszego województwa, w tym i w naszym Muzeum. Zapraszając do udziału w ZDD 2019 Dyrektor Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie Pan Cezary Nowakowski napisał m.in.: ...tegoroczne hasło ZDD "W drodze" nawiązuje do zabytkowej infrastruktury komunikacyjnej - dróg kołowych, kolejowych, wodnych, mostów, dworców, gospód, alei przydrożnych, ale także ma kojarzyć się z miejscem Pomorza Zachodniego na mapie historii - "nowym światem" dla poszukiwaczy, osadników, uciekinierów i przesiedleńców z różnych epok i z różnym bagażem doświadczeń i tradycji, którzy tu pozostawili swój ślad współtworząc dziedzictwo kulturowe regionu. Ten wątek łączy Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa z tytułem Europejskich Dni Dziedzictwa "Polski Splot", który ma symbolizować proces jednoczenia państwa i narodu po 1918 roku... .

21 września 2019 r., o godz. 17.00 w Dworku Wolińskim pracownik Muzeum wygłosi prelekcję pt. „Wolin na drodze do Polski” odnosząc się do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz miejsca Wolina w tym procesie.

Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy program Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa znajduje się na stronie
www.bdz.szczecin.pl

ZDD

W dniu 24 grudnia 2019 r. Muzeum będzie nieczynne. Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia.

W Wigilię Muzeum nieczynne.

Informujemy, że dnia 15.12.2019 roku mueum będzie NIECZYNNE.Zapraszamy w poniedziałek od godz.9.00 do 15.30.Za utrudnienia przepraszamy.

15.12.2019 Muzeum nieczynne

Burmistrz Wolina ogłasza konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Pobierz ogłoszenie

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego im. Andrz…