Malarstwo Pana Leszka Króla

Muzeum Regionalne w Wolinie uprzejmie informuje,
iż
27 września 2018 r. o godz. 18.00 (w czwartek)
w Dworku Wolińskim
nastąpi otwarcie wystawy malarstwa
Pana Leszka Króla.

W imieniu artysty serdecznie zapraszamy.

Plakat na 27.09.2018-1
Pan Leszek Król
urodził się w Kamieniu Pomorskim 5 stycznia 1948 roku. Jest absolwentem Studium Nauczycielskiego w Gdańsku Oliwie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, wydziału grafiki użytkowej.

Całe życie zawodowe Pana Leszka Króla związane było nierozerwalnie ze sztuką. Pracował m.in. w Kamieńskim Domu Kultury oraz w Szkole Podstawowej we Wrzosowie. Od roku 1986 pracował na etacie metodyka plastyki w ODN Szczecin. W okresie tym publikował artykuły dotyczące twórczości plastycznej dzieci i młodzieży uczestnicząc w pracach Ogólnopolskiego Zespołu Nauczycieli Nowatorów.

W 1986 r. ukończył Studium Podyplomowe UMCS w Lublinie. Od tego też roku zatrudniony był w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, gdzie nauczał projektowania graficznego. Brał udział w pracach Zespołu naukowego Psychologii Twórczości przy UMCS w Lublinie, a następnie w Zespole Naukowym Pedagogiki Artystycznej przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Równocześnie aktywnie pracował z dziećmi i młodzieżą, z którą wspólnie wystawiał się w Polsce, Europie i poza nią. Jest laureatem wielu konkursów plastycznych.
Leszek Król