Malarstwo Pana Leszka Króla

Muzeum Regionalne w Wolinie uprzejmie informuje,
iż
27 września 2018 r. o godz. 18.00 (w czwartek)
w Dworku Wolińskim
nastąpi otwarcie wystawy malarstwa
Pana Leszka Króla.

W imieniu artysty serdecznie zapraszamy.

Plakat na 27.09.2018-1
Pan Leszek Król
urodził się w Kamieniu Pomorskim 5 stycznia 1948 roku. Jest absolwentem Studium Nauczycielskiego w Gdańsku Oliwie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, wydziału grafiki użytkowej.

Całe życie zawodowe Pana Leszka Króla związane było nierozerwalnie ze sztuką. Pracował m.in. w Kamieńskim Domu Kultury oraz w Szkole Podstawowej we Wrzosowie. Od roku 1986 pracował na etacie metodyka plastyki w ODN Szczecin. W okresie tym publikował artykuły dotyczące twórczości plastycznej dzieci i młodzieży uczestnicząc w pracach Ogólnopolskiego Zespołu Nauczycieli Nowatorów.

W 1986 r. ukończył Studium Podyplomowe UMCS w Lublinie. Od tego też roku zatrudniony był w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, gdzie nauczał projektowania graficznego. Brał udział w pracach Zespołu naukowego Psychologii Twórczości przy UMCS w Lublinie, a następnie w Zespole Naukowym Pedagogiki Artystycznej przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Równocześnie aktywnie pracował z dziećmi i młodzieżą, z którą wspólnie wystawiał się w Polsce, Europie i poza nią. Jest laureatem wielu konkursów plastycznych.
Leszek Król

Muzeum Regionalne w Wolinie uprzejmie informuje, iż 27 września 2018 r. o godz. 18.00 (w czwartek) w Dworku Wolińskim nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Pana Leszka Króla. W imieniu artysty serdecznie zapraszamy. Pan Leszek Król urodził się w Kamieniu Pomorskim 5 stycznia 1948 roku. Jest absolwentem Studium Nauczycielskiego w Gdańsku Oliwie oraz Państwowej Wyższej Szkoły...

Malarstwo Pana Leszka Króla

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do odwiedzenia naszego Muzeum w dniach 28 – 30 września 2018 r., w ramach akcji „60+ Kultura”, której inicjatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwiedzanie Muzeum w ww. dniach jest bezpłatne.   Czekamy na Państwa obecność.

60+ "Kultura"

Muzeum serdecznie zaprasza na prelekcję w związku z Zachodnipomorskimi Dniami Dziedzictwa "Sąsiedztwo. Niepodległa dla wszystkich". Tytuł prelekcji: POLSKOŚĆ ZIEM ZACHODNICH. Odbędzie się 15 września o godz. 16.00 w Dworku Wolińskim.Serdecznie zapraszamy.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018