Noc Muzeów 2018

afisz

Na pierwszej z nich, pt. Wolin w malarstwie, pokażemy Państwu nasze miasto od strony sztuki, widziane oczami artystów przedwojennych, ale też i współczesnych, dla których Wolin stanowił i stanowi nadal twórczą inspirację. Prezentujemy obrazy, które udostępnili nam prywatni kolekcjonerzy, za co gorąco im dziękuję. Bez nich, bez i ch inicjatywy, nie mielibyśmy sposobności poznać naszego miasta od tej strony. Dziękuję Panu Szymonowi Biernackiemu oraz Panu Mirosławowi Mielniczukowi, a także innym kolekcjonerom nie wymienionym tu z imienia i nazwiska.

Druga wystawa to Okres szwedzki w Wolinie. Zapoznamy Państwa z historią naszego miasta oraz tej części regionu Pomorza, w okresie przynależności do Szwecji. Pokażemy w zarysie przebieg Wojny 30-to letniej i jej katastrofalnych skutków dla ludności rejonu Pomorza.
Wszystko to będzie prezentowane na tle dioramy, przedstawiającej fragment oblężenia Wolina 6 września 1659 r. przez wojska cesarsko brandenburskie.
Dziękuję gorąco Panu Piotrowi Barańskiemu oraz Pani Danucie Brancewicz za ogromny wkład w realizację tej wystawy.

Tradycyjnie zaprezentujemy sprawność działania wolińskich służb ratowniczych. Będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy w trakcie zdarzeń nadzwyczajnych. Fachowego instruktarzu w tej dziedzinie udzielą nasi strażacy z OSP Wolin i OSP Kołczewo.
Prze cały czas będziecie Państwo mogli podziwiać wolińską artylerię. Na zakończenie imprezy będziemy świadkami salw armatnich w wykonaniu Wolińskiego Bractwa Kurkowego.
Dziękuję Bankowi Spółdzielczemu z Wolina za pomoc w realizacji naszego wydarzenia.

gazDziękuję Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A., który kolejny raz wspiera finansowo nasze Muzeum w zakresie realizacji projektu „Noc Muzeów”.

www.gaz-system.pl

Impreza odbędzie się 19 maja. Początek godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!

Już za kilka dni w naszym Muzeum odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów.Organizujemy ją już po raz ósmy. W tym  roku będziemy prezentować, oprócz ekspozycji stałych, dwie nowe wystawy. Na pierwszej z nich, pt. Wolin w malarstwie, pokażemy Państwu nasze miasto od strony sztuki, widziane oczami artystów przedwojennych, ale też i współczesnych,...

Noc Muzeów 2018